ПРИЙОМНА СІМ’Я, ЯК ФОРМА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ
Найважливіше для дитини є виховання в сім’ї, але коли це неможливо, то альтернативою біологічній родині може стати прийомна сім’я.
Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.
Для того, щоб взяти на виховання дитину, майбутні батьки проходять навчання в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Вони повинні мати житло й отримувати дохід, не менший за прожитковий мінімум. З боку держави виділяється щомісячна соціальна допомога, розмір якої становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.
Прийомні батьки – подружжя або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі. Які взяли на виховання та спільне проживання дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Прийомні діти – діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, влаштовані до прийомної сім’ї. Прийомні діти виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I – IV рівня акредитації – до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку.
Кандидати у прийомні батьки подають до органу, який утворює дану сім’ю, такі документи:
заява кандидатів у прийомні батьки про утворення прийомної сім’ї;
- копії паспортів кандидатів у прийомні батьки
- довідка про склад сім’ї (форма №3);
- копія свідоцтва про шлюб (для подружжя);
- довідка про стан здоров’я кандидатів у прийомні батьки та членів сім’ї, які проживають разом з ними;
- довідка про доходи потенційної сім’ї;
- довідка про проходження навчання кандидатів у прийомні батьки і рекомендація центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо включення їх у банк даних про сім’ї потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів;
- письмова згода всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають з кандидатами у прийомній сім’ї, засвідчена нотаріально
Якщо Ви: добра людина, маєте бажання взяти дитину в сім’ю, не байдужа до долі дітей, які залишились без батьківського піклування, звертайтесь до служби у справах дітей |