Хто на сайті

На даний момент 13 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Прийомна сім'я
ПРИЙОМНА СІМ’Я

ПРИЙОМНА СІМ’Я,  ЯК ФОРМА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ

Найважливіше для дитини є виховання в сім’ї, але коли це неможливо, то альтернативою біологічній родині може стати прийомна сім’я.

Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Для того, щоб взяти на виховання дитину, майбутні батьки проходять навчання в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Вони повинні мати житло й отримувати дохід, не менший за прожитковий мінімум. З боку держави виділяється щомісячна соціальна допомога, розмір якої становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.

Прийомні батьки – подружжя або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі. Які взяли на виховання та спільне проживання дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомні діти – діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, влаштовані до прийомної сім’ї. Прийомні діти виховуються у прийомній сім’ї до  досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I – IV рівня акредитації – до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку.

Кандидати у прийомні батьки подають до органу, який утворює дану сім’ю, такі документи:

заява кандидатів у прийомні батьки про утворення прийомної сім’ї;

- копії паспортів кандидатів у прийомні батьки

- довідка про склад сім’ї (форма №3);

- копія свідоцтва про шлюб (для подружжя);

- довідка про стан здоров’я кандидатів у прийомні батьки та членів сім’ї, які проживають разом з ними;

- довідка про доходи потенційної сім’ї;

- довідка про проходження навчання кандидатів у прийомні батьки і рекомендація центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо включення їх у банк даних про сім’ї потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів;

- письмова згода всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають з кандидатами у прийомній сім’ї, засвідчена нотаріально

Якщо Ви: добра людина, маєте бажання взяти дитину в сім’ю, не байдужа до долі дітей, які залишились без батьківського піклування, звертайтесь до служби у справах дітей

 


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше