Хто на сайті

На даний момент 22 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Структурним підрозділам агропромислового розвитку обласних та районних державних адміністрацій, роботодавцям, спеціалістам та уповноваженим трудових колективів з питань охорони праці
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Під час проведення весняно-польових робіт та робіт зі збирання врожаю в агропромисловому комплексі України значно зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій, пов’язаних з посівною кампанією, зокрема, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, в т.ч. за рахунок тимчасово залучених, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби тощо.

За результатами проведеного аналізу виробничого травматизму зі смертельними наслідками за останні три роки більше половини кількості потерпілих отримати травми під час вирощування зернових, технічних та інших культур.

            На березень-серпень припадає близько 65 відсотків важко травмованих, у числі зі смертельними наслідками серед загальної кількості потерпілих у сільському господарстві.

            Найчастіше (понад 60 відсотків) нещасні випадки трапляються безпосередньо на  полях та дорогах.

            З аналізу актів розслідування нещасних випадків за формою Н-1 з’ясовано, що серед причин виробничих травм, які призвели до летальних наслідків, основними були:

            порушення Правил дорожнього руху (близько 30 % від загальної кількості порушень);

            порушення трудової і виробничої дисципліни (близько 25 % від загальної кількості порушень);

            порушення вимог безпеки прані під час експлуатації транспортних засобів та обладнання (понад 15 % від загальної кількості порушень).

            Серед інших причин нещасних випадків стали допуск до роботи без проведення відповідного навчання та перевірки знань з питань охорони прані, невиконаний вимог інструкцій з охорони праці, а також численні технічні причини: конструктивні недоліки, недосконалість технологічних процесів, незадовільний технічний стан машин, сільськогосподарської техніки і обладнання тощо.

            Виходячи з аналізу причин і обставин виробничого травматизму за останні три роки та враховуючи рекомендації комісій з розслідування нещасних випадків на виробництві, ефективними заходами профілактики можуть стати:

 

            посилення трудової та виробничої дисципліни;

            належна організація приведення відповідних інструктажів, навчання та перевірки знань з питань охорони прані;

            забезпечення безпечної експлуатації машин, сільськогосподарської техніки і виробничого обладнання;

            передбачення технологічної перерви для працівників протягом 20-30 хвилин після кожних 3-4 годин роботи зі встановленням оптимального графіку обідньої перерви;

            забезпечений працівників відповідними засобами індивідуального захисту;

            проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників;

            забезпечення ефективного та дієвого контролю за станом охорони праці;

            дотримання Правил дорожнього руху тощо.

 

            Зазначені та подібні заходи не вимагають від власників підприємств значних фінансових, трудових, матеріальних витрат, в той же час сприятимуть збереженню життя і здоров’я працюючих, зменшенню матеріальних і моральних збитків.

 

            Міністерство аграрної політики та продовольства України

 


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше