Хто на сайті

На даний момент 32 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Відбулися штабні тренування органів управління та сил цивільного захисту Теплицького району в разі виникнення надзвичайної ситуації на гідроспоруді Ладижинської ТЕС
Четвер, 13 вересня 2018 06:07

Відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту Вінницької територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту на 2018 рік 12 вересня 2018 року було проведено штабні тренування органів управління та сил цивільного захисту Теплицької районної ланки Вінницької обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту за темою: «Дії органів управління та сил спеціалізованих служб цивільного захисту Теплицького району при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації на гідроспоруді Ладижинської ТЕС».

У навчаннях взяла участь робоча група департаменту цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації, яку очолював заступник директора департаменту ЦЗ облдержадміністрації Дев’ятий С.М.

Головна ціль штабних тренувань це:

- вдосконалення злагодженості та оперативності в роботі органів управління та сил цивільного захисту з питань організації виконання заходів, передбачених планом евакуації Теплицької районної ланки Вінницької обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту;

- підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту до виконання заходів з евакуації населення із зони можливого катастрофічного затоплення при виникненні надзвичайної ситуації на гідроспорудах Ладижинської ТЕС, а також життєзабезпечення евакуйованого населення;

- практичне відпрацювання заходів з оповіщення, евакуації, розміщення евакуйованого населення та забезпечення громадської безпеки і порядку.


Відповідно плану проведення штабного тренування 12 вересня о 8:30 оперативним черговим департаменту цивільного захисту облдержадміністрації через внутрішньообласну систему оповіщення передано повідомлення (по тренуванню) про виникнення НС на гідроспоруді Ладижинської ТЕС.

Після оповіщення о 9:00 год. відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій району, в якій взяли участь керівники спеціалізованих служб цивільного захисту району.

Про ситуацію, яка склалася на Ладижинській ТЕС, та загрозу виникнення надзвичайної ситуації на гідроспоруді Ладижинської ТЕС присутнім доповів завідувач сектору цивільного захисту райдержадміністрації Віктор Тарасишин.  Голова райдержадміністрації, голова комісії ТЕБ та НС Людмила Марцин зазначила, що ситуація, яка може виникнути на території району, вкрай складна і потребує від нас оперативних управлінських рішень і значних матеріальних ресурсів у разі проведення евакуаційних заходів. Тому під час засідання були заслухані члени комісії, які є керівниками районних спеціалізованих служб цивільного захисту, та на які буде покладено основне навантаження при проведенні евакуаційних заходів.

 Виступаючі озвучили заходи, що будуть вживатися при проведенні евакуації за напрямком своєї діяльності, проблемні питання, які потребують втручання районної адміністрації чи вирішення на рівні області.

Головою комісії було прийняте рішення про початок проведення евакуаційних заходів із практичним розгортанням пунктів евакуацій сіл Завадівка, Метанівка та Петрашівка відповідно до пересування хвилі прориву за течією річки Південний Буг.

Терміново було скликано евакуаційну комісію.

Для організації евакуаційних заходів в районі розпорядженням голови райдержадміністрації створено 3 збірно - приймальних пункти  евакуації в наступних сільських громадах:  Завадівській, Метанівській та Петрашівській.

По завершенню засідання члени евакуаційної комісії та комісії з питань ТЕБ та НС вирушили на місце події для огляду практичної роботи збірного пункту евакуації та приймального пункту евакуації сіл Завадівка та Метанівка.


 У зазначених селах членів тренувань зустрічали голови сіл, начальники збірно – приймальних пунктів евакуації №1 та №2 Микола Маєвський та Ігор Гащенко відповідно. Голови ЗППЕ доповіли про готовність пунктів до прийому евакуйованих, пояснили де і як розміщується населення, що прибуває із зони катастрофічного затоплення. Як організовано харчування, медичне забезпечення тощо.


Підсумки відпрацювання практичних дій штабного тренування були обговорені на місцях їх проведення.

До проведення штабних навчань в районі було залучено  141 особу та 13 одиниць  техніки.

Загалом  під час тренування було підвищено рівень підготовки та закріплено навички керівного складу органів управління районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту. Було здійснено практичну перевірку готовності евакуаційних органів району до проведення евакуаційних заходів.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше