Хто на сайті

На даний момент 48 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Новий стандарт про закупівлю молока
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
З 1 липня поточного року мав вводиться в дію новий стандарт про закупівлю молока ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови».  Новий стандарт, на відміну від діючого, передбачає поділ молока залежно від фізико-хімічних та мікробіологічних показників на три ґатунки: екстра, вищий  та перший, виключає поняття другий ґатунок та неґатункове.

      Згідно з вимогами Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, Україна мала з січня 2018 року відмовитися від закупівлі молока другого ґатунку (так зване "домашнє"). Однак Мінагрополітики ініціювало відстрочку набуття чинності нового стандарту ДСТУ 3662:2015 "Молоко-сировина коров'яче. Технічні умови".

 Метою введення нового стандарту є поступове приведення вимог до якості молока-сировини до більш високих норм, в кінцевому підсумку – до так званого стандарту 100/400, який відповідає європейським положенням.

     Відстрочка буде використана для створення ступеневої системи трансформації вимог до якості молока-сировини, гігієнічних вимог до молочних продуктів під час виробництва та переробки. Щобпідвищити якість молока до першого ґатунку не так складно. Для цього персонал, задіяний у роботі з тваринами, повинен бути в чистому одязі, використовувати чисті рукавички, мити руки з милом або дезінфікувати їх. Для доїння потрібно використовувати чисті ємності, бажано доїльний апарат або доїльні установки, які необхідно мити і дезінфікувати після кожного доїння. Корови повинні отримуватветеринарний догляд.
       Сьогодні в області вже розпочата робота серед селянських господарств щодо адаптації їх до вимог нового стандарту. Перехідний період продовжено для поступового підвищення якості молочної сировини і може тривати понад 2 роки. Одним із ефективних способів підвищувати якість молока для невеликих господарств може стати кооперація. Об’єднання у кооперативи дасть можливість отримати значну державну допомогу на відповідне обладнання. Перехід від виробництва молока другого ґатунку до першого не вимагає великих фінансових витрат. Кожен крок із зміни вимог до молока буде супроводжуватися аналізом ринку і його готовності до трансформацій. Кінцева мета - поступове приведення вимог які відповідають європейським положенням.


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше