Хто на сайті

На даний момент 19 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Закон України « Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» : що необхідно знати роботодавцям.
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Забезпечення трудової діяльності інвалідів є важливою соціальною функцією держави .У вирішенні цього завдання беруть участь не тільки  відповідні органи центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування , але й усі підприємства , установи, організації усіх форм власності.

Стаття 19 Закону України « Про основи соціальної захищеності інвалідів Україні»  роботодавців усіх форм власності  виконувати норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює  від 8 до 25 осіб,  у кількості одного робочого місця.

    Розрахунок кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів здійснюється  юридичними і фізичними особами , що використовують найману працю, самостійно відповідно до п. 2 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату України від 28.09.2005 року № 286.

 В розрахунок даного показника не враховуються працівники ,які працюють за сумісництвом  і   ті ,що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною.

  Роботодавці, в яких працює за основним місцем роботи 8 і більше осіб,підлягають реєстрації в регіональних відділеннях Фонду соцзахисту  інвалідів відповідно до Порядку реєстрації  підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, які використовують найману працю, затвердженого постановою КМУ від 31.01.2007 р.№ 70 за  місцем їх державної реєстрації . Новостворені роботодавці та роботодавці, в яких кількість працюючих за основним місцем роботи збільшилась до 8 і більше осіб зобов»язані зареєструватись у відділеннях Фонду до 1 лютого року,що настає за роком створення або збільшення кількості працюючих.

  Згідно зі статтею 19 Закону України « Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» роботодавці щороку до 1 березня подають ( надсилають рекомендованим листом) до відділень Фонду, в яких вони зареєстровані, звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою № 10 –ПІ. При цьому датою надходження звіту вважається: - якщо звіт до Фонду подавався особисто – дата подання ( згідно з позначкою Фонду);    - якщо звіт надсилався поштою – дата на поштовому штемпелі.

Роботодавці та фізичні особи – підприємці самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів на створені , у відповідності до нормативу, робочі місця. Із цією метою вони можуть звернутись із заявками в районний центр зайнятості або підшукати інвалідів на вакансію своїми силами.    

Роботодавці, в яких кількість працюючих інвалідів менше розрахованого  відповідно до вимог Закону нормативу , щороку сплачують  до відділення Фонду адміністративно-господарські санкції за кожне робоче місце не зайняте інвалідом в такому розмірі ; -  якщо середньооблікова чисельність працівників за рік становила від 8 до 15 осіб – половину середньорічної заробітної плати на підприємстві  за робоче місце не зайняте інвалідом;   -  якщо середньооблікова чисельність працівників за рік становила  15 і більше осіб – одну середньорічну зарплату за кожне робоче місце не зайняте інвалідом. Сплата санкцій є обов»язковою для всіх роботодавців за винятком підприємств , установ та організацій, що повністю утримуються за кошти держбюджету, неприбуткових організацій та представництв іноземних компаній.

Крім адміністративно-господарських санкцій, згідно з частиною 2 ст. 188-1 КУпАП  за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та неподання роботодавцем звітності до Фонду на посадових осіб , які мають право приймати  на роботу  і звільняти з роботи, фізичних осіб, які використовують найману працю, тягнуть за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від 10 до 20 неоподаткованих  мінімумів доходів громадян. Адміністративні штрафи на посадових осіб накладаються судом при розгляді адмінпротоколів, складених посадовими особами органів Держпраці при виявленні вищеперерахованих правопорушень під час перевірок.

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства

про працю,зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління

Держпраці у Вінницькій області               Н.Кацан.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше