Хто на сайті

На даний момент 24 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо покращення протипожежного захисту об’єктів в осінньо-зимовий період 2017 - 2018 років
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Статистика свідчить, що з року в рік, як на території області, так і всієї країни в цілому, саме в осінньо-зимовий період виникає більше половини всіх пожеж від загальної кількості. Пожежі виникають на підприємствах, організаціях, установах та в житловому секторі, які призводять до нанесення значних матеріальних збитків державі та громадянам, не рідко - до травмування та загибелі людей. Так, з початку осінньо-зимового періоду 2016-2017 років виникло 1242 пожежі під час яких загинуло 22 особи.

Причини пожеж:

-             експлуатація несправних опалювальних приладів

-             експлуатація не очищених димоходів та печей;

-             відсутність металевого (притопкового) листа біля печі;

-             використання побутових електронагрівальних приладів без негорючих теплоізоляційних підставок та в місцях (приміщеннях), де їх застосування заборонено;

-             улаштування та експлуатація тимчасових електромереж.

З початку року на території Вінницької області зареєстровано 1619 пожеж. Економічні втрати від яких склали 83 млн. 700 тис. грн. (+81,6%), з них прямі матеріальні збитки становлять 39 млн. 622 тис. грн. (+51,2%). Врятовано матеріальних цінностей на загальну суму 133 млн. 45 тис. грн.

Щоденно у Вінницькій області в середньому виникало 7 пожеж, економічні втрати від яких складали 348,7 тис. грн.

В містах та селищах міського типу зареєстровано 648 пожеж, що становить 28,6% від загальної кількості пожеж), якими нанесений збиток на суму 41 млн. 956 тис. грн., що становить 73,3 % від загального збитку.

В сільській місцевості зареєстровано 941 пожежа, що становить 59,4% від загальної кількості пожеж по області), якими нанесений збиток на суму 41 млн. 744 тис. грн., що становить 49,4% від загального збитку).

Значний ріст кількості пожеж за даний період року в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року відбувся в Тиврівському (+141,0%), м. Ладижин (+137,5%), Чечельницькому (+125,0%), Гайсинському (+120,0%), Тростянецькому (+111,1%), Бершадському (+102,6%), Шаргородському (+94,4%), та Жмеринському (+91,9%) районах області.

Під час пожеж загинуло 45 чоловік проти 29 за даний період 2016 року, травмовано 23 людини.

Збільшення кількості загиблих внаслідок пожеж зареєстровано в Барському (4 проти 0), Вінницькому (6 проти 2), Тульчинському (4 проти 2), Оратівському (4 проти 0), районах області.

Аналіз пожеж на об’єктах незалежно від форм власності, профілактику на яких здійснюють органи державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, показує, що на підприємствах, в організаціях та закладах кількість пожеж порівняно з 2016 роком збільшилась на 104,5%, і становить 45, або 2,6% від загальної кількості пожеж.

У більшості випадків причинами пожеж є нехтування населенням елементарних вимог пожежної безпеки, а в ряді випадків формальне ставлення посадових осіб до виконання норм та правил пожежної безпеки.

З метою попередження пожеж та виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах в осінньо-зимовий період пропоную Вам розглянути це питання на найближчій нараді з керівниками підвідомчих об’єктів та організувати виконання наступних заходів:

1.            У жовтні силами адміністрації об’єктів, відомчої пожежної охорони, пожежно-технічних комісій, добровільних пожежних дружин та інших добровільних протипожежних формувань організувати комісійні перевірки забезпечення пожежної та техногенної безпеки підвідомчих об’єктів. Вжити невідкладні заходи по усуненню виявлених недоліків.

2.            Наказами керівників об’єктів визначити відповідальних осіб за протипожежний та техногенний стан будівель, приміщень, цехів та інших дільниць, на яких покласти здійснення контролю за станом протипожежного режиму, прийняти необхідні заходи до усунення недоліків, а також ретельно проводити огляди приміщень після закінчення роботи.

3.            На кожному підприємстві опрацювати загальнооб’єктові інструкції про заходи техногенної та пожежної безпеки. Переглянути та доповнити склад бойових розрахунків добровільної пожежної дружини (команди). Закріпити за ними виробничі дільниці для нагляду за дотриманням протипожежного режиму.

4.            Провести додаткові протипожежні інструктажі та інструктажі з питань техногенної безпеки з працівниками, що зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, обслуговуючим персоналом електроустановок, вентиляційного, технологічного та іншого інженерного обладнання.

5.            Організувати і провести громадські огляди протипожежного стану та забезпечення техногенної безпеки об’єктів. Для проведення цієї роботи необхідно створити спеціальні комісії.

6.            Забезпечити приміщення необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння, привести в робочий стан вогнегасники, укомплектувати пожежні щити необхідним інвентарем.

7.            Здійснити перевірку технічного стану, а при необхідності відремонтувати блискавкозахист, електрообладнання.

8.            Очистити виробничі, складські та господарські приміщення, території, горища та підвали від спалимих матеріалів.

9.            Здійснити заходи щодо попередження пожеж при користуванні побутовими електронагрівальними приладами.

10.       Визначити порядок зберігання та використання вибухопожежонебезпечних речовин, балонів із газами, карбіду кальцію та інших матеріалів, що мають підвищену пожежну небезпеку. Особливу увагу звернути на відповідність протипожежним вимогам місць їх використання, фасування, проведення зливо-наливних операцій.

11.       Із залученням працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій організувати навчання працівників об’єктів діям у надзвичайних ситуаціях відповідно до Постанови КМУ від 26 червня 2013 р. № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях».

12.       Провести навчальні тривоги та навчально-тренувальні заняття з працівниками по оперативній частині плану ліквідації аварійних ситуацій для відпрацювання навичок дій при аварійних ситуаціях, використання засобів захисту, надання першої допомоги у разі нещасного випадку.

13.       З настанням холодної погоди організувати здійснення комплексу заходів по забезпеченню пожежної та техногенної безпеки під час користування теплогенеруючими пристроями.

14.       На час сильних снігопадів проводити організаційні та практичні заходи щодо очищення покрівель будівель, доріг, проходів та пожежних гідрантів від снігу.

15.       Розробити та затвердити графіки виконання робіт з підготовки об’єктів' до осінньо-зимового періоду з визначенням фактичних обсягів робіт, помісячним розписом їх виконання, коштами, необхідними для їх виконання та закріпленням відповідальних виконавців.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше