Хто на сайті

На даний момент 56 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Партизанський ватажок
П'ятниця, 10 лютого 2017 13:24

10 лютого в бібліотеці відбулася хвилина пам’яті «Партизанський ватажок» присвячена до 105 річчя від дня народження Андрія Кириловича Микитенка, який народився 12 лютого 1912 року. Уродженець с. Пряживо Житомирської області. До війни працював головним агрономом Теплицького райземвідділу Вінницької області. З перших днів фашистської окупації району А.К. Микитенко за дорученням обласних органів розгорнув активну діяльність в організації боротьби з ворогом.

З документами на ім’ я Леонтія Кириловича Жмурка (він же «Стьопа») прибув до села Скарженівка Теплицького району. 26 жовтня 1941 року в с. Скарженівка відбулися збори підпільників, на яких обрали партійний комітет на чолі з А.К. Микитенком, а також прийняли ухвалу про створення партизанського загону. Цей загін був створений першим в нашій області. На його основі виникла Друга Українська партизанська бригада, яка була одним з найбільших з’єднань на Україні. Діяла вона на території Вінницької, Київської, Черкаської та Одеської областей. 18 березня 1943 року Микитенко загинув в нерівному бою з окупантами в с.Кіблич Гайсинського району.

Після війни прах А.К. Микитенка перенесено в братську могилу, що біля Меморіалу Слави в селищі Теплик. Не далеко від Меморіалу йому встановлено пам’ятник. Його ім’ям названо вулицю. Він нагороджений орденом Леніна (посмертно) та іншими бойовими нагородами.

До цього пам’ятного дня бібліограф- краєзнавець Ткачук Р. виступила по місцевому радіо.