Хто на сайті

На даний момент 50 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Мін’юст у листі від 16.01.2016 р. № 308/8/32-16 роз’яснило практику застосування законодавства у сфері реєстрації речових прав на нерухомість із 2016 року. У зв’язку зі законодавчими змінами тепер не передбачено видання свідоцтва про право власності на не
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Мін’юст у листі від 16.01.2016 р. № 308/8/32-16 роз’яснило практику застосування законодавства у сфері реєстрації речових прав на нерухомість із 2016 року. У зв’язку зі законодавчими змінами тепер не передбачено видання свідоцтва про право власності на нерухоме майно (на відміну від законодавства, що діяло до 1 січня 2016 року).

При цьому до реєстру в обов'язковому порядку вносяться відомості про підставу для виникнення права власності.

У випадках проведення державної реєстрації права власності з виданням відповідного свідоцтва до 1 січня 2016 року саме відомості про видане свідоцтво вносилися до відомостей про підставу для виникнення   права власності.

Водночас нині, як і до 1 січня 2016 року, для проведення державної реєстрації прав подаються документи, на підставі яких здійснюється така реєстрація. Так, за загальним правилом для державної реєстрації права власності на новозбудований об'єкт нерухомого майна подаються документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна та документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси (крім випадків надання відомостей про кадастровий номер земельної ділянки, на якій розташований індивідуальний (садибний) житловий будинок, садовий, дачний будинки).

Тож до відомостей про підставу для виникнення права власності слід уносити документи, на підставі яких здійснюється державна реєстрація права власності.

Державна реєстрація прав завершується формуванням інформації з Державного реєстру прав для використання її надалі заявником.

Після внесення відомостей до Реєстру державний реєстратор за допомогою програмних засобів формує інформацію з нього, яка розміщується на веб-порталі Міністерства юстиції України для доступу до неї заявника з метою її перегляду та з урахуванням строку державної реєстрації, за який сплачено реєстраційний збір, її завантаження та друк.

До запровадження функціонування такого порталу надання інформації з Державного реєстру здійснюється державним реєстратором у паперовому вигляді в формі інформаційної довідки.

Така інформаційна довідка за бажанням заявника може бути надана в паперовій формі вповноваженою особою суб'єкта державної реєстрації прав, нотаріусом або його помічником з урахуванням строку державної реєстрації, за який сплачено реєстраційний збір, шляхом її друку за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав на аркушах паперу форматом А4 (210 х 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків, проставлення підпису й печатки державного реєстратора.


Окрім того, повідомляється: у разі якщо право власності належним чином зареєстровано до 1 січня 2013 року відповідно до законодавства, що діяло на момент такої реєстрації, у т.ч. на паперових носіях, для вчинення нотаріальної дії з відповідним майном державна реєстрація права власності «за продавцем» не здійснюється.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше