Хто на сайті

На даний момент 19 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Молочні реалії району
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Сьогодні виробництво молока стало невід’ємною складовою забезпечення національної продовольчої безпеки і підтримки соціально незахищених верств населення, а також основним джерелом добробуту та зайнятості мешканців сільської місцевості.

 

Фактично в країні майже 76,3 % всього молока продовжують виробляти господарства населення, а 23.7% надходить від аграрних підприємств.

 

Подібний стан і по Теплицькому районі. Приватний сектор  району  нараховує 3485 корів, що становить 76% від загальнорайонної чисельності  поголів’я дійного стада.

Серед домогосподарств  району  найбільша кількість корів налічується по Стражгородській с/раді – 288 голів, а найменше - по Залужській - 54 корови.

Згідно отриманої  інформації від сільських рад,  за І квартал  населенням  району через молокопункти   продано 2108,1 т молока, що в 2,2 рази більше від агроформувань району. Крім цього, значна кількість молока не підпадає під облік, так як  проводиться реалізація молока та молочної продукції  на сільських ринках та в приватному порядку.

В даний час на території району діючого підприємства по переробці молока  не має. Закупівля молока від населення проводиться  на 41 молокоприймальному  пункті, які обладнані  холодильними установками, екомілками. Мають постійне водопостачання, каналізацію, опалення та інше необхідне обладнання й інвентар. Діюча система заготівлі молока повністю охоплює всі приватні господарства району , які займаються виробництвом молока і фактично  спроможні прийняти значно більшу  кількість продукції. На території району закупівлю молока проводятьПАТ «Бершадьмолоко», Гайворон МЗ, «Гайсин МЗ», Золотонішський МЗ, ТОВ «ІнтерФуд» Крижопіль, ПАТ «Христинівка МЗ», Черкаський масложиркомбінат, АТ «Тростянецький МЗ».

В середньому по району на 1 корову в І кварталі  реалізовано 627кг молока. Найактивнішу участь у реалізації лишків молока беруть домогосподарства Страхгородської,Сашанської та Росошанської сільських рад, де на одну корову  реалізовано  1246,1020 та 970кг молока відповідно. Найменше заготовлено по Брідоцькій с/раді -  310кг молока на корову.

Середньозважена ціна 1 кг молока, прийнятого від населення  становить 3.00- 3.10грн./кг., що   не повністю відповідає понесеним витратам та інфляційним процесам.

 

Начальник управління АПР                                Д.Зробко

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше