Хто на сайті

На даний момент 20 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Кочовики великого калібру
Рейтинг Користувача: / 5
НайгіршеНайкраще 

Нещодавно в ході відбиття чергової навали терористів та російських найманців під час їхнього наступу в районі Дебальцевого українські артилеристи вкотре підтвердили, що їх недарма називають «богами війни».  Особливо добре це відчули окупанти, коли втратили десятки одиниць бронетехніки та значну кількість живої сили завдяки потужним та влучним ударам українських гармашів. Наша розповідь про бойовий шлях одного з «головних винуватців» поразки ворога — зведеного артилерійського підрозділу, який бере участь у АТО майже із самого початку проведення операції і вже встиг стати «майже легендарним» за свої бойові звершення. Основою цього підрозділу є гаубичний самохідний дивізіон, де заступником командира по роботі з особовим складом майор Володимир Швець. Дивізіон ще у мирний час був найкращим у бригаді. Він не лише брав участь у всіх масштабних маневрах, а й був першим на сто відсотків укомплектований військовослужбовцями-контрактниками. Тож цілком закономірно, що коли виникла потреба зупинити ворожу агресію, доки інші підрозділи розгорталися-доукомплектовувалися, цей здійснив швидкий марш у визначений район та продемонстрував готовність зупинити ворога. Після розгортання антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях бердичівські гармаші передислокувалися до нового гарячого району. Перше бойове хрещення отримали в районі широковідомого блокпоста «Комбікормовий» біля Слов’янська. Коли вони туди лише прибули, їх густо обстріляли з мінометів. На щастя, обійшлося без втрат, якщо не брати до уваги обдерту осколками фарбу на броні самохідок. Вогневі підрозділи, аби не стати легкою здобиччю терористів, відійшли за межі радіуса дії мінометів. На блокпосту залишилися лише спостерігачі-коректувальники, які швидко виявили всі ворожі позиції й спрямували на них вогонь свого підрозділу. За кілька годин навколо блокпоста запанував спокій. Військовослужбовці, які його утримували, зітхнули з полегшенням.

— Артилеристи прийшли і швидко зробили те, чого ми прагнули вже близько місяця, адже своїми силами ми не могли викурити терористів із їхніх укріплень, які вони набудували зусібіч, — розповідав старший солдат Юрій Тимошенко з Коломиї, який тоді був у складі зведеного підрозділу, що ніс службу на «Комбікормовому».

До речі, за той маневр, який допоміг зберегти техніку та знищити терористів, начальник штабу дивізіону тоді майор, а нині вже підполковник Анатолій Дорошенко був нагороджений орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеня.

— Одного разу наш зведений підрозділ врятував лише випадок, — розповідає майор Володимир Швець. — Наші самохідки зайняли позиції поруч із реактивниками. Відпрацювали ми, відпрацювали вони. Але підпалили суху траву. Вогонь швидко поширювався, ми просто не встигали його гасити. Раптом у траві почало щось вибухати. Спочатку думали, що то фрагменти несправної ракети. Але гриміло надто сильно, часом щось навіть підлітало та вибухало в повітрі. Коли все скінчилося, і наші хлопці пішли перевірити, виявилося, що то згорів сховок з гранатометами та іншою зброєю, який був рясно замінований навколо. Стало очевидним, що на нас готувався напад диверсантів, але випадкова пожежа його зірвала.

Зараз гармаші та реактивники у складі маневреної артилерійської групи прикривають важливі напрямки оборони наших військ. І роблять це за всіма канонами сучасної війни, не залишаючись на одному місці бодай зайву хвилину. В їхньому базовому таборі жартують, що хлопці «пішли по світу». І хоча такий «кочовий» спосіб оборони витягує з бойової техніки останній ресурс, він гарантує їм невразливість від ворожої артилерії. Доки російські розвідники передають командуванню координати чергових позицій, українські гармаші їх вже змінюють.


— Це — не єдиний прийом ведення війни, який ми опанували. До наших ноу-хау можна віднести використання боєприпасів, раніше не призначених для наших гармат, застосування БПЛА у ролі розвідників та коригувальників вогню, а також деякі нові способи стрільби, — розповів деякі секрети гармашів майор Володимир Швець. Причому, за його словами, чимало напрацювань, які підвищують ефективність застосування артилерії, мають усі підрозділи, залучені до проведення АТО.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше