Хто на сайті

На даний момент 60 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Дмитро Шимків: «Стратегія реформ-2020» — досягнення європейських стандартів життя
Вівторок, 30 вересня 2014 05:27
Прес-служба Президента України

Заступник Глави Адміністрації Президента України, Голова виконавчого комітету Національної ради реформ Дмитро Шимків представив громадськості «Стратегію реформ-2020» Президента України. "Головним у здійсненні цих реформ є цінності, які об'єднали нас в нашому прагненні жити за європейськими стандартами і були засвідчені перед усім світом під час Революції Гідності", - сказав на початку свого виступу Дмитро Шимків.

Метою реформ визначено досягнення європейських стандартів життя та гідного місця Україні в світі. «Стратегія-2020» включає в себе більше 60 реформ. Першочерговими з них стануть оновлення влади та антикорупційна реформа, судова реформа, децентралізація та реформа державного управління, дерегуляція та розвиток підприємництва, реформи правоохоронної системи, системи національної безпеки та оборони, охорони здоров’я та податкова реформа. Також визначені дві першочергові державні програми – енергонезалежності та популярізації України у світі.

Серед ключових показників, яких планується досягти до 2020 року, - з $8508 до $16000 підвищити долю ВВП на душу населення, піднятися з 112 місця до першої «двадцятки» у рейтингу легкості ведення бізнесу, залучити $40 млрд прямих іноземних інвестицій, довести військові витрати з нинішніх 1,02% до 5% від ВВП, підвищити середню тривалість життя на 3 роки.

Дмитро Шимків наголосив на тому, що наслідком впровадження реформ має стати формування нового суспільного договору між владою, громадянським суспільством та бізнесом, в якому кожна зі складових має не лише переосмислити свої функції, а й почати взаємодіяти за новими правилами. За цими правилами, влада служить суспільству, функціонує просто, прозоро і привабливо, громадянське суспільство активно контролює дії влади і сумлінно служить суспільному благу, бізнес функціонує по-новому – чесно платить податку і підтримує суспільство.

"На відміну від численних спроб впровадження реформ в Україні, ініціатива Президента України "Стратегія-2020" є адаптивною, не звужується виключно як тимчасовий політичний проект, основана на широкому залученні громадськості та орієнтована на сталість влади зі створенням механізму широкого дискусійного майданчика, яка з урахуванням зворотного зв’язку здатна бути гнучкою і релевантною викликам часу і стати реальним інструментом трансформації суспільства", - наголосив Дмитро Шимків.

Заступник Глави Адміністрації Президента України відзначив, що лише "управління тим, що можна виміряти", можна вважати ефективним. «Стратегія-2020» передбачає механізм постійного моніторингу ефективності.

Захід відбувався у Національному університеті «Києво-Могилянська Академія». В презентації та обговоренні взяли участь представники громадських організацій, політичних партій, громадські діячі, експерти і науковці, представники бізнес-асоціацій та ЗМІ.

Дмитро Шимків повідомив, що створено сайт, присвячений реформам в Україні, www.reforms.in.ua . На сайті представлена Національна модель управління реформами.