Хто на сайті

На даний момент 17 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Розвиток дошкільної освіти - однин з головних пріоритетів державної політики в області
П'ятниця, 06 вересня 2013 05:36

Зазначила заступник голови обласної державної адміністрації Любов Спірідонова, відкриваючи «круглий стіл», присвячений темі «Забезпечення доступної, якісної та сучасної дошкільної освіти у Вінницькій області у рамках завдань Президента України». За її словами, в області проводиться активна робота з розширення мережі дошкільних навчальних закладів та удосконалення матеріально-технічної бази. До кінця року планується відкрити 40 дитячих садочків, що дозволить охопити дошкільною освітою понад 53 тисячі дітей. 

Про позитивні досягнення в сфері розвитку дошкільної освіти також повідомила Світлана Василюк – директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА. Звертаючись до учасників засідання вона наголосила на доцільності та актуальності обговорення даної теми, а також зауважила, що саме ми, дорослі, повинні докласти максимум зусиль, аби наші діти у дошкільних установах області почували себе щасливими та здоровими, а також мали можливість отримувати якісні знання та оволодівати відповідними навичками. 

Зі інформацією, наданою головним спеціалістом Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тамари Бачинської, у дошкільних навчальних закладах області проводяться капітальні ремонти, удосконалюються навчальні матеріали, застосовуються здоров’язбережувальні технології. Позитивним напрацюванням є те, що в області запроваджено електронну реєстрацію дітей до дошкільних навчальних закладів, що дасть можливість прозоро, відкрито і доступно влаштувати дитину у садок.

Завідуючі дитячих садочків ділилися досвідом розвитку інтелектуальних і творчих здібностей у дітей – казкотерапія, ігрова гімнастика, анімаційні студії, а також залученням бюджетних та позабюджетних коштів на розвиток навчальних закладів.
На «круглому столі» також обговорювались питання, які потребують особливої уваги та подальшого удосконалення. Так, головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації Бондаренко Тетяна повідомила, що на сьогодні лише 40% дитячих навчальних закладів області забезпечені медичними кабінетами, звернула увагу на низький відсоток здорових дітей. Зокрема, під час медичних оглядів виявляють порушення мови, зору та постави. 

Учасники засідання наголосили, що для збереження і зміцнення здоров’я дошкільнят важливо забезпечити повноцінне харчування та достатню рухову активність. Голова громадської організації «Територія мам» Валентина Ткачук озвучила побажання батьків щодо урізноманітнення гурткової роботи з дошкільнятами. Забезпечення дошкільних навчальних закладів кваліфікованими психологами також було назване серед питань, що потребують вирішення.

Учасники обговорення, педагоги та представники громадськості запропонували шляхи вирішення проблемних питань та удосконалення дошкільної освіти через співпрацю батьків, педагогів, громадськості та влади. Зокрема, йшлося про оптимізацію навчально-методичного забезпечення дошкільної освіти та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.

Завершуючи обговорення, Любов Спірідонова дала доручення відповідним структурним підрозділам проаналізувати стан проблемних питань, про які йшлося на круглому столі та вжити заходів щодо їх вирішення. Вона запевнила, що обласна державна адміністрація протягом року запланувала значне удосконалення мережі дошкільної освіти, особливо у тих районах, які найбільше цього потребують, адже саме такі вимоги ставить перед органами виконавчої влади у своїх соціальних ініціативах Глава держави В. Янукович.

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше