Хто на сайті

На даний момент 80 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
И ОДИН ТАНК У ПОЛІ ВОЇН
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Бій у селищі Піски, що в передмісті Донецька, став прикладом висо­кої професійності, бойового духу та героїзму військовослужбовців Збройних Сил України. Розташований тут опорний пункт терористів був зусібіч оточений будинками. Використання авіації та артилерії виключалося. Тож наші підрозділи могли розраховувати лише на підтримку танків.

Екіпаж танка під команду­ванням командира танкової роти танкового батальйону 93-ї окре­мої механізованої бригади опе­ративного командування «Пів­день» капітана Олександра Лавренка у складі танкової роти за   підтримки  взводу отримав завдання захо­пити та знищити опорний пункт терористів. Це не лише відкри­вало можливість закріпитися на підступах до обласного цент­ру, а й розірвати кільце оточення навколо підрозділів Збройних Сил України на території Донецького аеропорту.

Після от­римання бойового наказу екіпаж танка капітана Олександра Лавренка, до складу якого вхо­дили військовослужбовці за при­зовом по мобілізації навідник молодший сержант Олександр Вохромєєв та механік-водій сол­дат Андрій Кулягін, атакував во­рога. Зав'язався бій.

На блокпосту терористів було два танки та кулеметні розрахун­ки. За блокпостом були розташо­вані мінометна батарея та снай­перські позиції.

Прямим пострілом з танка капітан Олександр Лавренко під­бив одну з бронемашин против­ника. Наступними влучними по­стрілами були знищені кулеметні розрахунки та два автобуси те­рористів.

Ворог огризався. По броні за­цокотіли великокаліберні кулі, вдарили протитанкові гранатоме­ти, атакувала мінометна батарея. Серед наших з'явилися поранені. Увірвавшись на блокпост против­ника, екіпаж танка вогнем з тан­кової гармати та кулемета при­кривав дії механізованого підроз­ділу та евакуаційної групи.

 

Відступивши, терористи пере­групувалися та атакували блок­пост, намагаючись відновити контроль над селищем. Екіпаж танка капітана Олександра Лавренка першим вийшов назус­тріч ворогові, знищив дві міно­метні обслуги терористів і значно відірвався від основних сил тан­кової роти. Ворог зосередив усю свою злість на відважних танкіс­тах. Били з усього, що було. Ухи­ляючись від вогню противника, бойова машина натрапила на по­тужний фугас. Члени екіпажу мо­лодший сержант Олександр Вохромєєв та солдат Андрій Ку­лягін загинули. Важкопоранений капітан Олександр Лавренко не здався ворогу та не допустив захоплення танка, підірвавши се­бе разом із бойовою машиною.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше